top of page

מוקד רואה הפך בשנים האחרונות לאחד האמצעים המובילים ביותר להגברת האפקטיביות של גורמי האכיפה לצד איתור, מניעה וסיכול של מקרים שונים. כיום ניתן למצוא מאות מוקדים רואים ברחבי הארץ אשר עובדים ללא לאות על אכיפה ותגובה אופרטיבית לצורך מניעה וטיפול באירועים שונים בשטחים בהם הם אמונים. אנו מאמינים שיש לכם לא מעט שאלות בכל הקשור למוקד רואה - גו-טרק פה על מנת לענות לכם על כל השאלות.

מהו מוקד רואה?

יצא לכם לשמוע לא מעט פעמים את הביטוי "מוקד רואה" אך יחד עם זאת אתם לא בטוחים שאתם לגמרי יודעים מה הוא אותו מוקד ומה הוא תפקידו.

מוקד רואה הוא למעשה 'חדר בקרה' אליו מחוברות גם מצלמות וידאו הפרוסות במרחב ודרכם למעשה ניתן 'לראות' ולהבין את המתרחש במרחב האחריות של המוקד. תפקידו של המוקד הוא להשתמש ביכולות הטכנולוגיות לצד עבודה עם תצפיתנים ואנשי מקצוע לשם ניטור ובקרה, אבטחה ושמירה על הסדר. אנו רואים היום מוקדים רואים במגוון רחב של מקומות –רשויות מוניציפליות, מוסדות ציבור, בתי חולים, פארקים וגנים ציבוריים, מפעלים, בנקים, תחנות דלק ושאר גופים בסקטור הפרטי, המוסדי, המוניציפלי והממלכתי.

מה תפקידו של מוקד רואה בעיריות ומוסדות ציבור?

תפקידו של מוקד רואה בעיריות ומוסדות ציבור לא שונה כלל מכל מוקד אחר. כאשר אנחנו יורדים לעובי הקורה אנו רואים כי תפקידו של מוקד רואה בעיריות ומוסדות ציבור הוא לשים את התושב במרכז תוך כדי עבודה עם המכשור והמצלמות המתקדמות ביותר במטרה להפוך את המחרב הציבורי למרחב 'בטוח' עבור התושב.

במוקד רואה אנו רואים מגוון רחב של תצפיתנים (ותצפיתניות) מיומנים אשר עברו הכשרה מאסיבית ופועלים ללא לאות לפי תכנית עבודה מובנית במטרה לאתר, למנוע ולסכל כל פעולה בלתי חוקית ו/או ונדליזם הנעשה בשטח המוסד ו/או העיר עליה אנו מדברים. החל מתצפית על פארקים ציבוריים, ציריים ראשיים דרך מוסדות חינוך, חופי הים, רחובות ראשיים, מקומות בילוי ועוד.

 

מה החשיבות של הפעלת מוקד רואה במוסדות ציבוריים?

מוקד רואה הפך בשנים האחרונות לאחד מן המוקדים החשובים ביותר הפועלים במוסדות ציבוריים. דרך הפעלת מוקד רואה ניתן באופן יעיל ומהיר לחזק את תחושת הביטחון של העוברים והשבים, חיזוק כוח ההרתעה ואף לפעול לשם מניעה וסיכול של פעולות שונות אשר מתגלות במרחב הציבורי. כיום אנו רואים כי התצפיתנים במוקדים השונים הצליחו למנוע אלפי מקרים בקור רוח ומקצועיות תוך כדי שהם שומרים על הביטחון של האזרחים במוסדות השונים.

איך מצליחה חברת GOTRACK HLS לשפר את האפקטיביות של המוקדים הרואים?

הכשרה מקצועית לבעלי התפקידים, וגיבוש תפיסת הפעלה מקצועית ומותאמת לצרכי הארגון!

מוקד רואה הוא גורם משמעותי ודומיננטי בכל ארגון, לכן אין מן הנמנע שאנשי המקצוע שיעבדו בו יהיו מקצוענים ומוכשרים לתפקידם. לא אחת פגשנו במוקדים רואים בהם לא ניתנה הכשרה מקצועית לתצפיתנים/מוקדנים ושאר אנשי המקצוע במוקד מה שפגע דרמטית ביעילות המוקד וביכולתו לאתר ולגלות אירועים, ולייצר ביטחון.

חברת גו-טרק יעוץ והכשרות בע"מ נחשבת לאחת החברות המובילות בתחומה בכל הקשור לפתרונות אבטחה, מודיעין חזותי והגנת המולדת. החברה מתמחה בתחום חדרי בקרה ומוקדים רואים ועובדת עם מאות מוקדים רואים, מוקדי אבטחה וחדרי בקרה ברחבי הארץ ובעולם. כחלק בתחומי אחריותה מפעילה החברה מכללה ייחודית בתחומה המכשירה במגוון רחב של קורסים המיועדים לשיפור הכשירות והאפקטיביות של בעלי התפקידים במוקד הרואה. החברה עובדת אל מול מגוון רחב של ארגונים, מוסדות, תעשיות ביטחוניות ורשויות מוניציפליות ושמה לה לדגש מקצועיות וחדשנות.

כל הקורסים משלבים בין למידה עיונית לבין התנסות מעשית ונחשבים לחלק בלתי נפרד מן תהליך ההכשרה של אנשי המקצוע הנמצאים במוקד, המטרה הסופית היא להקנות לאנשי המוקד את היכולת להגיב בקור רוח ובמקצועית במצבי שגרה ובאירועים חריגים המתרחשים בזמן אמת.

חטיבת הייעוץ של החברה מתמחה בתהליך של אבחון הצרכים, המשימות והאיומים של כל ארגון וגיבוש תפיסת הפעלה 'אקטיבית' ומתקדמת המשלבת בין מתודולוגיות ייחודיות שפותחו ב- GOTRACK לאופן הפעלת המוקד הרואה לבין טכנולוגיות מתקדמות של גילוי והתרעה על מנת להשיג אפקטיביות גבוהה של חדרי בקרה ומוקדים רואים.

שילוב זה של בעלי תפקידים מוכשרים ומקצועיים יחד עם תפיסת הפעלה יזומה ומתקדמת מאפשר ל GOTRACK  לשפר דרמטית את האפקטיביות של חדרי בקרה ומוקדים רואים במגוון של גופים וארגונים.

bottom of page